Górnictwo w Polsce to bardzo silna gałąź przemysłu. Za utrzymanie ruchu w kopalniach odpowiadają doświadczeni górnicy oraz utrzymywane w pełnej sprawności maszyny i urządzenia. Ich remontami, a także projektowaniem nowych nasza firma zajmuje się już od wielu lat. Posiadamy własny zespół projektowy złożony ze zdolnych i doświadczonych inżynierów, którzy do każdego zagadnienie podchodzą starannie, kreatywnie i z dużym zaangażowaniem.
Piadrem to własne biuro projektowe
Posiadamy własne biuro projektowe, które wykonuje projekty maszyn i urządzeń górniczych z wykorzystaniem najnowszych technologii i przy użyciu nowoczesnego oprogramowania CAD z rozszerzeniem na najnowsze wersje. Realizujemy usługi kompleksowo, od projektu po wykonawstwo głównie w zakresie takich urządzeń jak przenośniki taśmowe i stojaki hydrauliczne lub cierne, w zależności od wymogów Klienta. Wykonujemy realizacje na podstawie powierzonych projektów.
Remontujemy i produkujemy następujące maszyny
- Przenośniki taśmowe
Przenośniki taśmowe przeznaczone są do odstawy urobku z chodnikowych wyrobisk węglowych, kamienno – węglowych i kamiennych poziomych, na wznios i na upad oraz na powierzchni. Zwarta budowa napędu i pozostałych podzespołów pozwala na zabudowę przenośnika w chodnikach odstawczych przodkowych, podścianowych i zbiorczych. Zadaniem przenośnika jest transport ciągły, na taśmie, materiałów sypkich. Na początku urządzenia, w rejonie stacji zwrotnej następuje ciągły załadunek (innym przenośnikiem), zaś na końcu, w rejonie wysięgnika następuje ciągły rozładunek na inny przenośnik lub do zbiornika.
- Konstrukcje stalowe
Świadczymy usługi z zakresu remontów i dostawy konstrukcji stalowych spawanych dla górnictwa, przemysłu budowlanego i maszynowego, a także zakładów przeróbki kruszyw (cementownie, kruszarnie itp.). Do produkcji konstrukcji stosujemy materiały podstawowe oraz o podwyższonej wytrzymałości. Zakład produkuje w skali miesiąca ok. 100 ton gotowych konstrukcji z w/w zakresu. Staramy się dostarczać produkty i usługi najwyższej jakości, solidnie oraz terminowo co potwierdzają referencje uzyskane od Inwestorów. Posiadamy następujące uprawnienia, certyfikaty: PN-EN ISO3834-2 i EN 1090-1. Kontrola jakości jest przeprowadzana na każdym etapie produkcji przez wykwalifikowaną kadrę.
- Baterie zaworowe
Baterie zaworowe są jest częścią stojaka hydraulicznego i przeznaczone są do sterowania działaniem tych stojaków. Stojaki te stosowane są w indywidualnej obudowie górniczej. Baterie służy do rabowania, rozpierania oraz zabezpieczania stojaka przed przeciążeniem. Wszystkie elementy tej baterii wykonywane są na obrabiarkach numerycznych, co pozwala uzyskać wysoką dokładność wykonania, oraz idealne odwzorowanie detali. Każda bateria poddawana jest próbie szczelności i działania poszczególnych zaworów na ciśnieniowej stacji badań. Stosujemy pokrycia galwaniczne lub cynkowanie w celu zabezpieczenia Baterii zaworowej przed korozją.
- Stojaki hydrauliczne
Stojaki hydrauliczne centralnie zasilane są indywidualnymi elementami obudowy górniczej, przeznaczonymi do podtrzymywania stropu w wyrobiskach ścianowych eksploatowanych na zawał. Stojaki hydraulicznie centralnie zasilane znajdują szerokie zastosowanie w górnictwie podziemnym jako element obudowy w ścianach zawałowych i podsadzkowych, przy zabudowie skrzyżowania ściany z chodnikiem oraz w pracach pomocniczych i ratownictwie. Stojaki hydrauliczne wyposażane są alternatywnie w baterie zaworowe BZS, SHZ, ACH różniące się ilością i szybkością wypływu cieczy podczas rabowania w momencie przekroczenia dopuszczalnego obciążenia.
- Stojaki cierne
Produkujemy i remontujemy stojaki cierne natychmiastpodporowe, które są indywidualnymi elementami obudowy górniczej. Mogą one tworzyć obudowę samodzielnie lub być stosowane jako elementy wzmacniającą obudowy innego typu. Stojaki cierne znajdują zastosowanie jako wzmocnienie wyrobisk chodnikowych, w ścianach prowadzonych z zastosowaniem podsadzki płynnej – bez ograniczeń, jako elementy obudowy zasadniczej – stalowej prostokątnej w wyrobiskach korytarzowych wykonywanych w systemie podbierkowym z chodnika eksploatacyjnego, w ścianach zawałowych z obudową indywidualną, których wysokość nie przekracza średnio w ścianie 2,5 m i wielu innych.